KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7187254
*
nr 718 7254
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 46x34
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 19:51:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 12:56:02
1
400 kr
3/10 17:25:08
2
Vinnande bud
3/10 19:43:33
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2099 Akvarell
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, St..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:23
*
Ingegerd Beskow
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
nr 718 7254
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 46x34
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 12:56:02 | 1 | 400 kr |
3/10 17:25:08 | 2 | Vinnande bud |
3/10 19:43:33 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2099 Akvarell
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, St..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:23